"Медікус" — львівський джазовий гурт

"Медікус" — львівський джазовий гурт

127 хв

На аудіо оцифровані записи львівського музичного гурту "Медікус" та естрадного оркестру "Ритм". Також українська народна пісня "Синя чічка" у виконанні Ігоря Хоми та "Пісні половецьких дівчат" (музика Бородіна, джазова обробка Ігоря Хоми).

Організатор та керівник ансамблю "Медікус" Ігор Хома — засновник української школи джазової музики, автор джазових п’єс та імпровізацій, естрадних пісень, музики до драматичних вистав та музичних фільмів.

Побувавши на фестивалі у москві у 1957 році, на якому виступали джазові колективи, Ігор Хома вирішив створити свій гурту Львові. Спершу він називався "Ритм". У 1965 році "Ритм" перейменували на "Медікус".

Гурт виступав на міжнародних та всеукраїнських джазових фестивалях. Статті про нього з'являлися у таких світових виданнях, як варшавський "Jazz" та берлінський "Melodik und Rhythmus". У 1975 і 1976 роках "Медікус" записав платівки на фірмі звукозапису "Мелодія", а також зробив записи на студіях "Радіо Варшава", "Радіо Берлін", "Радіо Вроцлав".

Матеріал оцифровано командою відділу "Дім Звуку" ЛКП "Львівське радіо" за сприяння кафедри композиції та проблемної науково-дослідної лабораторії музичної етнології ЛНМА імені М.В.Лисенка.

Authorization is required